Zapraszamy na niepowtarzalne noce do naszych kościołów
Z MARYJĄ W SERCU I RÓŻAŃCEM W RĘKU
Powołaniem naszej wspólnoty „W trosce o Kościół z Maryją” jest organizowanie nocnych czuwań na Różańcu. Modlimy się w kościołach, sanktuariach, kaplicach, do których Maryja nas prowadzi, gdzie przez całą noc na głos odmawiamy Różaniec i w ten sposób odpowiadamy na Jej wezwania do modlitwy, ofiary i pokuty. „Módlcie się, wiele się módlcie i składajcie ofiary za grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, albowiem nie mają nikogo, kto by składał ofiary i modlił się za nie” (Fatima 19 sierpnia 1917 roku). Nasze nocne czuwania ofiarujemy za nawrócenie grzeszników i jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.
Czuwania na Różańcu rozpoczynają się zazwyczaj po Mszy Św. wieczornej o 18.00 w sobotę do 7.00 w niedzielę. Mogą też odbywać sie w inne dni tygodnia. W czasie odmawiania Różańca jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Często zaczynamy modlitwą do Ducha Św. (np. Litanią). Modlimy się NA GŁOS bez przerwy przez całą noc. Przed każdą tajemnicą czytamy rozważania różańcowe. Po każdej części śpiewamy tradycyjne Pieśni Maryjne. Pierwszą część Różańca rozpoczynamy Składem Apostolskim , pozostałe zaczynamy od tajemnic i zawsze kończymy „Pod Twoją obronę”. Zazwyczaj modlimy się dwanaście godzin, ale nie wszędzie. W małych parafiach modlimy się sześć godzin. W poszczególnych kościołach jest to uzgadniane indywidualnie z księdzem proboszczem.
Różaniec Święty odmawiamy z miłością, uważnością i dostojeństwem należnym tej modlitwie.
Na koniec nocnego czuwania omawiamy modlitwy:
Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów
Dlaczego modlimy się na Różańcu całą noc :
- Chcemy się modlić tak, jak Pan Jezus „W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga” Łk 6,12.
- Po wniebowstąpieniu Pana Jezusa „Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” Dz 1, 14. Dlatego my też chcemy modlić się jednomyślnie, czyli tą samą modlitwą w tych samych intencjach.
- Modlimy się z miłości do Jezusa i Maryi, dlatego chcemy z Panem Jezusem Eucharystycznym spędzić jak najwięcej czasu, a nasze ludzkie możliwości nie pozwalają nam na dłużej.
- O adoracji w nocy – Mnich Benedyktyński (In Sinu Jesu, 12 listopada 2012): „Moje biedne ludzkie stworzenie z trudnością wybiera Moją Eucharystyczną Miłość zamiast godziny nocnego odpoczynku. Dopiero w niebie poznasz wartość tak spędzonego czasu. Tak więc przychodź do mnie. Odwiedzaj Mnie i pozostawaj ze Mną w nocy, a ja będę pracował dla ciebie, z tobą i przez ciebie za dnia. W czasie nocnej adoracji otrzymasz od Mojego Serca to, czego inaczej nie można otrzymać, przede wszystkim uwolnienie dusz od wpływu i ucisku mocy ciemności. Więcej dusz zostaje zbawionych i uwolnionych dzięki adoracji w nocy niż przez jakąkolwiek inną formę modlitwy: ta modlitwa jednoczy cię z Moimi nocami spędzonymi na modlitwie podczas Mojego ziemskiego życia. Przychodź do mnie nocą, a doświadczysz Mojej mocy i obecności przy tobie podczas dnia. Proś Mnie o wszystko, a o świcie doświadczysz Mojej miłosiernej pomocy. Darzę uprzywilejowaną miłością tych, których powołuję do przebywania ze Mną podczas nocy. Modlitwa nocnej adoracji posiada moc i skuteczność tej modlitwy z postem, którą zalecałem apostołom jako środek wyrzucania demonów z torturowanych i uciskanych przez nie dusz. Z tego powodu demony obawiają się i nienawidzą nocnej adoracji, podczas gdy aniołowie radują się z niej i oddają się na służbę duszy, która pragnie ją podjąć.”
Dołącz do nas o dowolnej porze!
Na nocne czuwanie warto ciepło się ubrać, zabrać śpiwory lub ciepłe koce. Warto wcześniej zadbać o możliwość napicia się czegoś ciepłego. Ważne, aby był dostęp do ubikacji.
We wrześniu 2020r. w Częstochowie Maryja pokazała nam, żebyśmy zorganizowali nocne czuwania we wszystkich diecezjach, gdzie modlimy się w intencji wiernych danej parafii i diecezji. Maryja przyprowadza osoby, które chcą dalej kontynuować to dzieło.
W niektórych kościołach nocne czuwania odbywają się systematycznie, pięć razy do roku.
Terminy i intencje nocnych czuwań:
- Pierwsza sobota października w intencji małżeństw i rodzin,
- Pierwsza sobota grudnia w intencji kapłanów i powołań kaplańskich
- Pierwsza sobota marca w intencji naszych dzieci i młodzieży, w intencji dzieci nienarodzonych
- Pierwsza sobota maja w intencji naszej Ojczyzny, w intencji pokoju w Polsce i na świecie
- Pierwsza sobota lipca w intencji naszych parafii, w intencji wiernych i kapłanów naszej parafii, w intencji wiernych i kapłanów naszej diecezji.
Miejsca, gdzie dotychczas odbywały się nocne czuwania na Różańcu
Dodaj komentarz