O nas
więcej
Program pierwszych sobót:
Od 15.00 Spowiedź
15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.30 Różaniec
16.00 Msza Święta
17.00 Konferencja
Po tym dyskusja i agape (zabierzcie ze sobą coś słodkiego). Spotkania zazwyczaj trwają do 19.00-19.30
zwiń
Nasze spotkania
więcej
Nocne czuwania na Różańcu są odpowiedzią na prośby Maryi: „Modlitwy, ofiary, pokuty”. Odbywają się w pierwsze soboty miesiąca i trwają od 19.00 w sobotę do 7.00 w niedzielę. W tym czasie jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Modlimy się na głos bez przerwy przez całą noc i w tym czasie odmawiamy dwadzieścia cztery Różańce. Przyjmujemy, że odmawia się jeden Różaniec przez ok. 20-25 min. Aby dopełnić do pół godziny czytamy krótkie rozważania tajemnic różańcowych (przez pierwsze dwie godziny-cztery części Różańca, w niektórych kościołach przez całą noc) a potem śpiewamy w większości tradycyjne Pieśni Maryjne. O 19.00 zaczynamy od tajemnic radosnych, 19.30 światła, 20.00 bolesne i 20.30 chwalebne itd. Chodzi o to, aby w różnych kościołach modlić się na tych samych tajemnicach w tym samym czasie. Nie wszyscy chętni muszą trwać na modlitwie przez całą noc, ale ważne aby minimum pięć osób na danym czuwaniu podjęło się takiego wyzwania!
Na nocne czuwanie warto zabrać śpiwory lub ciepłe koce i coś miękkiego, na czym można usiąść. Dla osób przeżywających chwilowy kryzys warto wcześniej zadbać o możliwość napicia się ciepłej kawy lub herbaty i spożycia drobnego posiłku. Ważne, aby był dostęp do ubikacji.
Terminy i intencje nocnych czuwań:
- Pierwsza sobota października w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach
- Pierwsza sobota grudnia w intencji kapłanów
- Pierwsza sobota marca w intencji naszych dzieci i młodzieży
- Pierwsza sobota maja w intencji naszej Ojczyzny
- Pierwsza sobota lipca w intencji naszych parafii, mieszkańców naszej miejscowości i okolic, np. w Poznaniu w intencji mieszkańców Miasta i Powiatu Poznańskiego, w Szamotułach w intencji mieszkańców Miasta i Powiatu Szamotulskiego, w Złotowie w intencji mieszkańców Miasta i Powiatu Złotowskiego, w Gnieźnie w intencji mieszkańców Miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego, w Górce Klasztornej w intencji parafian i mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Bydgoszczy i Nakła, w Murowanej Goślinie w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Murowana Goślina i w Obornikach w intencji mieszkańców Miasta i Powiatu Obornickiego
Parafie, które dotychczas włączyły się do modlitwy:
- Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie, ul. Panny Marii 11
- Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej, Rataje 48, Łobżenica
- Parafia Św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, Pl. Powst. Wlkp. 21
- Parafia Opatrzności Bożej w Poznaniu, ul. Gieburowskiego 6
- Bazylika kolegiacka Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach, ul. Kapłańska 16
- Parafia p.w. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Obornikach, ul. Lipowa 1
- Parafia bł. Jolenty w Gnieźnie, ul. Wierzbiczany 10
Zapraszamy na kolejne niepowtarzalne noce do naszych kościołów parafialnych
Z MARYJĄ W SERCU I RÓŻAŃCEM W RĘKU
Historia nocnych czuwań:
Pierwsze nocne czuwanie na Różańcu odbyło się 06/07.10.18 u Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie, jako rozpoczęcie Jerycha Różańcowego w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach. Choć było takie przypuszczenie, że w Jerychu wezmą udział jedynie członkowie naszej wspólnoty i najbliżsi znajomi, to do modlitwy przyłączyli się ludzie z całej Polski i ze świata. Bez Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi to by się nie zadziało! Przystępując do modlitwy zapomnieliśmy zrobić podział na godziny i większość osób przemodliła całą noc, co dało ogromną radość, poczucie spełnienia i smak zwycięstwa. Istotne jest odmawianie Różańca na głos przez grupę ludzi, co pozwala poczuć w pełni siłę tej modlitwy. Wielu z nas pierwszy raz w życiu posmakowało Bożej radości, czuliśmy się spełnieni w tym, że dla Boga wyszliśmy poza komfort swojego życia i wspierając się nawzajem zwyciężyliśmy sami siebie. Bardzo ważne było śpiewanie tradycyjnych pieśni do Matki Bożej, które kryją w sobie ogromną moc, jeszcze bardziej jednoczą i ożywiają, pomagają w tym, żeby nie zasnąć. Po tym pierwszym tak pozytywnym doświadczeniu pojawiło się ogromne pragnienie kolejnych nocnych czuwań: w grudniu modliliśmy się w intencji kapłanów, w marcu w intencji naszych dzieci i młodzieży. W maju Misjonarze Świętej Rodziny poprosili nas, aby zorganizować nocne czuwanie w Górce Klasztornej, gdzie do modlitwy przyłączyli się mieszkańcy tamtych okolic. Oni zgłosili, że chcą modlić się nadal, ale u siebie i tak powstała inicjatywa, aby nocne czuwania zorganizować w parafiach. Po pierwszym takim doświadczeniu w lipcu parafianie proszą, aby robić to nadal i nie zraża ich perspektywa, że zimą w kościołach jest zimno. Zgłaszają się chętni z kolejnych parafii a Matka Boża pokazuje, że chce takich modlitw w całej Polsce, gdyż pojawia się perspektywa takich modlitw w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Kaliszu i Wrocławiu. Chwała Panu!
zwiń
Nasze rekolekcje
więcej
Inicjatywa pierwszego balu karnawałowego została podjęta, aby wesprzeć remont Domu Zakonnego Misjonarzy Św. Rodziny w Bąblinie. Grane były polskie i zagraniczne przeboje lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych połączone z licznymi atrakcjami i konkursami. Każda gospodyni przyniosła specjał swojej kuchni, dzięki czemu jedzenie na imprezie było smaczniejsze niż w najbardziej renomowanych lokalach. Tak nam się wszystkim podobało, że chcemy się wspólnie bawić we wszystkie kolejne pierwsze soboty lutego tak długo, jak nam Pan Bóg i Rektor Bąblina pozwolą!
Kolejna potańcówka za rok. Zapraszamy gorąco!
zwiń